Proboszcz Piotr Joniak odchodzi 19 lipca

Żuromin. Przenosiny księdza proboszcza

Ksiądz proboszcz Piotr Joniak z żuromińskiej parafii odchodzi 19 lipca, a nie jak podaliśmy za rzecznik Kurii Płockiej 30 czerwca. Przyczyn swojego odejścia ksiądz proboszcz nie chce jednak zdradzić – Znają je tylko ja i biskup – mówi.

fot. Adam Ejnik. Piotr Joniak podczas uroczystości oddania żydowskiego cmentarza

1

Ksiądz proboszcz Piotr Joniak miał wyraźne pretensje do autora tekstu , że błędnie podał na łamach Kuriera datę jego odejścia z parafii. 19 czerwca pisaliśmy, że proboszcz odchodzi z parafii już 30 czerwca. – Pan mnie już pożegnał, a ja jestem – zwrócił się proboszcz do autora tekstu przed uroczystościami związanymi z otwarciem żydowskiego cmentarza  – Głosicie kłamliwe informacje – dodał oburzony. Nie chciał natomiast komentować pytania, czy według niego Kuria kłamie. Informację o odejściu z parafii księdza Piotra Joniaka 30 czerwca podała nam rzeczniczka Kurii dr Elżbieta Grzybowska. Jako przyczynę odejścia wskazała prośbę proboszcza. Ks. Piotr Joniak mówi, że dokładna przyczyna odejścia znana jest tylko jemu i biskupowi.  – Moje odejście uzależnione jest od kilku spraw, o których mógł wiedzieć tylko biskup i ja – mówi proboszcz –  To jest moja sprawa. Moja i księdza biskupa – dodaje.  Za to ksiądz Piotr Joniak ujawnił datę swojego odejścia. Ma to nastąpić 19 lipca. Z wypowiedzi  proboszcza wynika, że przedłużenie nastąpiło na wniosek proboszcza z Dzierzgowa, za którego Piotr Joniak obejmuje parafię. Przedłużenie to wiązało się z obchodzoną 16 lipca 25. rocznicą pobytu księdza w tej parafii.  Mimo to na stronach kurii nazwisko ks. Piotra Joniaka już od początku lipca figuruje jako proboszcza parafii Dzierzgowo. Nie zmieniło się również nazwisko księdza proboszcza przy parafii żuromińskiej. Tu również figuruje nazwisko Piotra Joniaka. Z oficjalnej strony Diecezji Płockiej możemy się zatem dowiedzieć, że ksiądz Joniak jest proboszczem dwóch parafii. Z pewnością jest to pomyłka, która niedługo zostanie poprawiona. Już 19 lipca.

Reklamy

6 responses to “Proboszcz Piotr Joniak odchodzi 19 lipca

 1. Wybaczcie ale nie do konca jestem w temacie. Ciekaw jestem co lokalna plotka mowi o przyczynie odejscia ksiedza biznesmana?

 2. Ksiadz probosz juz sie zbliza, juz puka do mych drzwi.
  Pobiegne po kieliszki, ksiadz lubi napic sie.
  […] Pawel Kukiz – Piersi

 3. Zmiana biskupa. Poprzedni tolerował to, czego ten nie toleruje. Ciągnie się jeszcze ponadto sprawa wyrzucenia wikariusza Jacka.

 4. Hmmm o Jacku cos kojarze – chyba dziecmi sie interesowal ale o tolerancji badz jej braku nic nie wiem.

 5. Zainteresowania przedstawicieli władzy duchowej są różne,ale nie odbiegają od nas samych…

  Dziwi mnie tylko,że człowiek wykształcony jakim niewątpliwie jest ksiądz Piotr Joniak nie zna informacji głoszonych przez Kurię…

  To,że ta sama postać może występować w dwóch osobach znamy nie tylko ze strony internetowej Diecezji Płockiej…

  Myślę ,że zachowanie ks.P.Joniaka wobec autora tekstu to zwykła prowokacja…

 6. Prawidziwym odejsciem ks propoboszcz P. Joniaka byla klotnia miedzy biskupem a nim. Klotnia dotyczyla pieniedzy. Ks proboszcz chcial remontowac kosisciol i okolice kosciola itp. a biskup chcial zeby pienidze oddawac do kurii i wlasnie proboszcz sie nie zgodzil i tak wyszlo. a to nie prawda jest ze ks joniak na wlasna prosbe odszedl z naszej parafi

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s